Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen: "Allahın tokadı vardır!"
20
"ALLAHIN TOKADI VARDIR"

NTV yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın Çaykur Rizespor ile 2-2 berabere kaldığı maçı %100 Futbol programında değerlendirdi. İşte Rıdvan Dilmen'in yorumları...

19
"DEVREDE BİR CÜMLE KURDUM..."

Ben normalde yapmam. Tarihimde bir ikidir. İlk yarı 1-0 bitince yorumum şuydu; bir cümle kullandım. O da herkesin kabul ettiği bir cümle kurdum. "Galatasaray, adına asıl maç 65-70'lerde başlayacak. Rize de risk alacaktır."

18
"F.BAHÇE MAÇI DA AYNU, KONYASPOR DA..."

Kaçta oldu gol, 67, 80! Fenerbahçe maçı da yakın tarihte oynadı, aynı. Konyaspor maçı da öyle oldu. Bir sürü oyuncusu yok direnci artırabilecek. Orta sahada Fernando, Donk, Ndiaye gibi 3 oyuncusu yok. Sert ve fizikliler. Artı Serdar Aziz yok.

17
"2-0 NEFRET EDİLECEK BİR SKORDUR"

Önde de 90 dakikayı zor bitirecek Onyekuru, Muğdat, Rodrigues. Feghouli ve Selçuk, 90 dakikayı zor bitirecek oyuncular. Mariano'yu mecburen orta sahaya çekti. Rize takımı da kaybedilen maçı çevirmek adına risk aldı. 2-0 nefret edilecek bir skordur.

16
"2-0'KEN FİŞ ÇEKİLMEZ!"

En korktuğum skor derdi Candan Tarhan Hocam. 2-0 önde giderdik. 1 gol yeriz psikolojiyi bozarız, 3'ü atalım derdi. Bilic ve Önder Özen hocaların kulakları çınlasın. 2-0'ken fiş çekilmez, 3'ü atarsan çekersin. 2-0'dan 3-2'ler tarihte konuşulmaz. 3-0'dan 3-3, 4-4, 4-3'ler konuşulur.

15
"G.SARAY, GERİYE GİTMİŞ DURUMDA"

Galatasaray, zaten kadro derinliği, fizik ve mental olarak geriye gitmiş durumda. Bir tarafta da ligin dibine demir atmış takım var. Rize takımının 10 puanı var, 18 golü var. 18 puanı da olabilirdi. Kasımpaşa, Antalya, Akhisar maçlarında skor farklı olabilirdi.

14
"KİMİNE GÖRE FAUL, KİMİNE GÖRE DEĞİL"

Bugün de maç koptu kopacak derken, bir de şöyle bir şey oldu. 1 gol iptal oldu. Gol iptal olunca, bu kez de oyunun sonunda VAR'a gidilen pozisyon oldu. Gol pozisyonuyla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Kurallar, "Kaleciye yaklaşma" falan konuşuyordur. Kimine göre faul, kimine göre değildir. Konjonktür neyse onu söyleyecektir yorumcular.

13
"YÜZDE 70 FAUL, YÜZDE 30 DEĞİL"

Bütün samimiyetimle söylüyorum, yüzde 70 faul yüzde 30 değil. Bir oyuncu kaleciye değemez, perdelemeye giriyor diye yüzde 70 faul diye düşünüyorum.

12
"LİNNES'İN POZİSYONU PENALTI DEĞİL"

Linnes'in pozisyonu da bence penaltı değil. Rizespor'un golünü iptal etmese, Linnes'in pozisyonunda bence penaltıyı verirdi. Ali Palabıyık, psikolojik olarak en az etkilenen hakem olmasına rağmen, maç 2-2 olunca "Oh" dedi. İptal edilen gol kafasında kaldı.

11
"VAR'DAN PENALTI VERİRDİ"

Havadayken çaldı düdüğü. Oyuncuyu, Umar'ı gördü. Daha kafayla topa vurmadan bastı düdüğü. Bazı hakemler kafasına koyuyor ve kararı veriyor. Muslera da üzüldü aslında orada nasıl yedik diye ama son pozisyonda, VAR'dan penaltıyı verirdi gibi geliyor.

10
"ŞUUR KAYBI OLDU, BELLİYDİ"

Galatasaray, oyun düzeniyle 'fifty fifty' bir oyun oynadı. Açık bir düzen. Ortada top kazanmayan oyuncular var. 1-0 önde bitirince, Mariano'yu ortaya koyup Selçuk ve Feghouli'yi önlerine çekti. Maça böyle başlayabilrdi, ben böyle başlardım. Belki savunma önünde Selçuk'u oynatırım. Sağ içte Linnes veya Mariano. Fakat, skordan sonra konuşmak kolay. Oyunun sonunda Maicon ve Eren forvet oynadı. Ömer sol önde. Tamamen şuur kaybı oldu. 70'den sonra yorulacakları belliydi.

9
"MUSLERA, 1 PUANI KURTARDI"

Bazen ofsayt taktiğini yorgunluktan yaparsın. Galatasaray, 4-5 pozisyonda böyle arkaya adam kaçırdı. Rize takımı, hak ettiği 1 puan aldı. Maçı kazanabilirdi Rizespor, Muslera 1 puanı kurtardı.

8
"G.SARAY, İÇERİDE 3 MAÇ BERABERE KALDI"

Galatasaray, son 3 lig maçını içeride berabere kaldı. Galatasaray iyi oynuyordu ikinci yarının başında. Organize bir gol attı. 2-0'dan sonra Galatasaray'ın başında olsam, Maicon'u ortaya çeker ama savunmanın ortasına. İleriye de 2 tane de Rodrigues ve Onyekuru bırakırım.

7
"ANTALYA GALİBİYETİ, ÇOK ŞEY GÖTÜRDÜ"

Antalya maçındaki galibiyet, Galatasaray'dan çok şey götürdü. Hep oynanmaz öyle. 1-2 kere denk gelir. Belki 4. deneyişi. İmkansızlıklar, cezalar falan oldu. Tartışmaya açık gol, penaltı pozisyonları var.

6
"MUSLERA GELİNCE PERDELEME YAPIYOR"

Ali Palabıyık'a baktım, Aminu ile Muslera'yı gördü, gol olmadan düdüğü çaldı. Oyuncu, hiçbir şey yapmadan duruyorsa gol olsun. Fakat, Umar oynuyor, hareket ediyor. Muslera gelince perdeleme yapıyor. Linnes'in pozisyonunda penaltı olsa ağır olurdu.

5
"ALLAHIN TOKADI VARDIR"

Rizespor, 2-2'den sonra hala yetinmeyip 3'e gitmeye çalışması da "Yetinmiyorum." demesiydi. 1 hakem hatası, ki Konyaspor'un oyunu da güme gitti, bir gerçek var, durum var ortada. Oyun içinde de, sezon içinde de olan bir şey var. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta da var. Allahın tokadı vardır. Herkese söylüyorum, hakeme de. Bir maçta Bilica penaltı noktasını kazdı, o maçın sonunda Alex aynı noktadan topu auta attı. Bu olay hayatımızda da vardır. Oyun içinde de, sahada da bedel ödenir. Bu dünyada bir sınavdan geçiriyor Allah.

4
"G.SARAY KENDİNİ YARGILAMA ŞANSI BULDU"

Galatasaray, en azından 2-0'dan 2-2'ye geldiği için kendini yargılama şansı buldu. Zaten, bulmadığı kabahatti. Bu takım neden 70'de yoruluyor, neden 4 oyuncu cezalı, genelde baktığımızda sezon başından bugüne, bir tane Lokomotiv maçını çıkaralım, 6 atılan Alanya maçı dahil olmak üzere.

3
"G.SARAY HALA ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA"

Tüm bu negatif olaylara rağmen Galatasaray hala şampiyonluk yarışında. Formasının ağırlığıyla orada. Galatasaray, haftaya Başakşehir deplasmanında. En kötü yenilmemen, yenmen lazım. Bugün itibarıyla Selçuk ve ilk yarıda Ozan'ı çıkıyorum, bireysel anlamdan oyuncular vasat oynadı. Taktik olarak hatalar yapmaya müsait bir takım var. Beşiktaş'ta da böyle bir zayıflama oldu.

2
"TERİM, SON YILLARDA SONUÇ ANTRENÖRÜ"

Galatasaray, neden 5'liye dönmedi? Fatih Terim eve gittiği zaman neden yapmadım diyecektir. Fatih Terim, son yıllarda sonuç antrenörlüğü yolunda doğru gidiyor. 2-0'dan sonra, 60-70'den sonra düşeceğini düşünüp Maicon'u stopere çekip Mariano ve Selçuk'u ortada kullanacaktı.

1
"RİZESPOR'UN TRANSFER YAPMASI LAZIM"

Rize takımı da geçen hafta 1-1'den sonra 2-0'dan gelip 2-2'yi buldu. İkinci yarının bitmesine 2 maç kaldı. Transfer yapması lazım. Lig, zor bir lig. Çok kopma yok. Yakın puanlar var ve Rize, 6-7 tane küçük küçük hatalarla puanlar kaybetti.