Sporx Extra Arama Logo

Nihat Kahveci: "Mesut, tek ayağıyla gelse yine gündem olur"
7
NİHAT KAHVECİ'DEN MESUT YORUMU

Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye transferini değerlendiren Nihat Kahveci, Mesut Özil'in Fenerbahçe'ye nasıl bir katkı sağlayacağı konusunu yorumladı.

6
RONALDO'YU RONALDO YAPAN ADAM
Emre Tilev'in 'Mesut Özil transferi dengeleri bozar mı?' sorusunu yanıtlayan Nihat Kahveci, "Hiçbir dengeyi bozmaz. Tek ayağıyla gelse yine gündem olur. Kariyerine bakın... Real Madrid döneminde Cristiano Ronaldo'yu, Cristiano Ronaldo yapan adamdan bahsediyoruz." dedi.
5
ÇOK İYİ İSTATİSTİKLERİ VAR
Yaptığı asistlere rakam yetmiyor. Arsenal'e gittiğinde de iyi istatistikler yaptı. Çok oynamamasına rağmen iyi rakamlar yakaladı. (Arsenal: 254 maç, 44 gol, 77 asist - Real Madrid: 159 maç, 27 gol, 80 asist)
4
FENERBAHÇE'YE ÇOK ŞEY KATAR
"Mesut fizik olarak ne durumda önemli ama şuan Fenerbahçe taraftarı fiziğe değil isme bakıyor. 3 senedir konuşuluyor, artık imzayı bekliyorlar. Tam böyle sevinmek için. Mesut Özil Fenerbahçe'ye çok şey katar. İyi bir Mesut, etrafındakileri de çok iyi oynatır. Pelkas'ı, Thiam'ı Ozan'ı alır başka seviyeye çıkarır. Mesut oynattırır Fenerbahçe'yi. Oyuncuları başka bir seviyeye çıkarır, asist de yapar gol de atar."
3
BASKI YAPMAMAK LAZIM
"Tabi biraz da zaman vermek lazım. Birden ilk maça çıktı, iki gol atsın 1 asist yapsınlarla  o baskıyı yüklememek lazım. Zaten o yüzden 3.5 senelik bir imza atılacak."
2
TÜRKİYE İÇİN DE İYİ TRANSFER
Bırak Fenerbahçe'yi Türkiye için çok iyi transfer. Dünyada en çok gündem olan oyunculardan birinden bahsediyoruz. Bizde zaten artık Edirne dışı yok, bari içimizde yıldızlar olsun ki Türk futbolunu oralara tanıtalım. Bunun atılmış adımlardan en büyük adımlardan biri olarak görüyorum. Sponsor yağar.
1
SPONSOR YAĞDIRIR

"Fenerbahçe'ye değil Türkiye'ye de sponsor yağar. Bundesliga'da oynamış, La Liga'da oynamış, Premier Lig'de oynamış biri Mesut"