Sporx Extra Arama Logo

Mesut Özil, Fenerbahçe'ye transferini açıkladı
16
ÖZEL UÇAKLA GELECEK
Mesut Özil, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un özel uçağıyla 48 saat içinde İstanbul’a gelecek. Uçuş planlamasının bugün tamamlanması bekleniyor. Mesut’un eşi Amine Gülşe ile beraber İstanbul’da Çamlıca’da aldığı villanın tadilatı tüm hızıyla sürerken, oyuncunun ailesiyle birlikte birkaç ay başka bir yerde kalacağı öğrenildi.
15
MESUT İÇİN ŞARKILI MESJ

Fenerbahçe, uzun süredir merakla beklenen Mesut Özil transferi için ilk "RESMİ" sinyali verdi. Sarı-lacivertliler Twitter hesabından "Gel Gündüzle Gece Olalım..." şeklinde bir paylaşım yaparak Mesut Özil ile anlaşma yapıldığını da gözler önüne serdi. Tarkan'ın "Gül döktüm yollarına" şarkısında "Gel Gündüzle Gece Olalım." mısralarının sonrasında taraftarların da çok sık kullandığı "Gel beraber mesut olalım" ifadeleri geliyor.

14
İŞTE O MESAJ
Fenerbahçe taraftarları, Mesut Özil için 19:07'de yapılan paylaşıma kısa sürede büyük ilgi gösterdi.
13
MESUT ÖZİL AÇIKLADI
Mesut Özil, Fenerbahçe'nin yaptığı paylaşıma sarı-lacivert kalpler ve kum saati emojisi ile cevap vererek transferi açıkladı.
12
ÖZİL İÇİN SÖYLENEN SÖZLER...
Fenerbahçe ile anlaşan dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil için kim, ne dedi? İşte tecrübeli oyuncu için söylenmiş en özel sözler...
11
"DOĞRU ORGANİZASYON"
Mehmet Demirkol: "Fenerbahçe'nin Mesut Özil'e ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Daha doğrusu Fenerbahçe'nin de Mesut'un da kendine getirecek bir oraganizasyona ihtiyacı var. Daha oturmuş bir organizasyon Mesut Özil'e yarar. Bana doğru bir birliktelik olur gibi gelmiyor"
10
"F.BAHÇE'Yİ ÇOK SEVİYOR"

Muhammed Elneny: "Mesut Özil, Fenerbahçe'yi çok seviyor. Sürekli bahsediyor. Fenerbahçe marşları söyleyerek beni kızdırıyordu"

9
"MESUT, ŞAMPİYONLUK MESAJIDIR"

Gürcan Bilgiç: "Mesut Özil, Avrupalıların 'creme de la creme' dediği yani kaymağın kaymağı diye nitelediği üst düzey bir oyuncu. Böyle bir transfer şampiyon olmak için yapılır ama esasında bir vizyondur. Kulübün hedefini belirtir, çıtasının nerede durduğunu gösterir. Böyle bir oyuncuyu almak sadece taraftarınıza değil rakiplerinize de mesaj verir, yerinizi belirlersiniz. En son Dick Advocaat, "Büyük takımın büyük oyuncusu olur" diyerek Fenerbahçe'nin klasman ayarını yapmıştı.

8
RONALDO'YU RONALDO YAPAN ADAM
Emre Tilev'in 'Mesut Özil transferi dengeleri bozar mı?' sorusunu yanıtlayan Nihat Kahveci, "Hiçbir dengeyi bozmaz. Tek ayağıyla gelse yine gündem olur. Kariyerine bakın... Real Madrid döneminde Cristiano Ronaldo'yu, Cristiano Ronaldo yapan adamdan bahsediyoruz." dedi.
7
"O BİR SANATÇI"
Arsene Wenger: "Mesut Özil, yönetilmesi zor bir oyuncu değil. O yaratıcı bir oyuncu ve bir sanatçı. Bu tip oyuncular biraz hassas olur. Onlara en uygun ortamı hazırlamak gerekir."
6
"MESUT'U ACUN ÇIKARDI"
Ali Koç: "Mesut Özil'i bir Acun çıkardı galiba. Ona sormak lazım. Ne bizim paramız yeter. Çok iyi Fenerbahçeliyse ve bizim rakamlarımıza gelecekse olur. Hiç teklifimiz olmadı. 12 milyon euro net para alıyor. Haydi indirim yaptı, 6 yaptı, 4 yaptı. Yok bu paralar artık."
5
"ABD'DEN BİR KULÜP ORTAKLIK TEKLİF ETTİ"

Rıdvan Dilmen: "Ben Mesut'la konuşmuştum. Sevilla'nın da onu ciddi şekilde istediğini biliyorum. Amerika'da çok önemli iki kulübün istediğini biliyorum hatta birisi ortaklık teklif etmiş. Bu transfer kolay değil. Ali Bey ince eleyip sık dokuyordur."

4
"YETENEKLERİ TARTIŞILMAZ"

Granit Xhaka: "Mesut Özil çok pozitif bir insan, yükseklerde gezmiyor, her konuda yardımcı oluyor ve idmanlarda çok çalışıyor. Futboldan gerçekten zevk alıyor. Onun yeteneklerini tartışmak yersiz."

3
"DAHA YETENEKLİ ÇOK AZ OYUNCU VAR"
Freddie Ljungberg: "Savunmanın kilidini açma, son pası atma anlamında Mesut Özil'den daha yetenekli çok az oyuncu var."
2
"BÜYÜK FUTBOLCU!"

Ömer Üründül: "Mesut Özil'in kalitesine, ne kadar büyük bir futbolcu olduğuna kimsenin bir itirazı yok. Ama bir seneye yakındır top oynamıyor. Üstelik devre arası olup da 2-3 haftalık kamp dönemi de yok. Bu bakımdan yapacağı katkı soru işareti. Zaman içinde takıma ne katacağını göreceğiz."

1
"DÜNYANIN EN İYİ 10 NUMARASI"
Jose Mourinho: "Mesut Özil, dünyanın en iyi 10 numarası!"