Sporx Extra Arama Logo

"Galatasaray'ı yenmek, Milan'ı yenmek gibiydi"
6
ALANYA'DAN AÇIKLAMA
Süper Lig'in zirvesine yerleşen Alanyaspor'da yardımcı antrenör Francesco Farioli, İtalyan basınına bir röportaj verdi ve hedeflerini anlatırken, Galatasaray'ı 2-1 mağlup ettikleri maça da geniş yer ayırdı.
5
"BÜYÜK BİR DEVİ YENDİK"

Galatasaray'a karşı kazanmak, San Siro'da kazandığım maç gibi hissettirdi. Sıradışı bir duygu. Herkes etrafını sardığında çok küçük hissediyorsun ancak aynı zamanda büyük bir devi yendiğinin de farkındasın. Daha önce Benevento ile Milan'ı yenme şansını yakalamıştım ve en iyi anılarımdan biri buydu. Galatasaray'a karşı da cesurca ve oyunu bilerek kazanmak beni çok mutlu etti.

4
"ALANYA İÇİN TARİHİ AN"
Alanyaspor daha önce Galatasaray'ı evinde hiç mağlup edememişti ve bu bizim için tarihi bir galibiyet oldu.
3
"TEMPOYU BİZ AYARLAYACAĞIZ"
Lig şu anda dengeli, her maçta değişik senaryolar ortaya çıkabiliyor. Alanyaspor olarak çok iyi durumdayız ve maçın 90 dakikasına performansımızı yaymaya çalışıyoruz. Özellikle deplasmanlarda maçın ilk dakikalarındaki oyunumuzu da geliştirmek için mücadele veriyoruz. Oyunun ilk dakikasından itibaren tempoyu ayarlayan taraf olmak istiyoruz.
2
"TÜRKİYE'DE TAKTİK YOK"

Türkiye'de harika oyuncular var ancak taktiksek olarak iyi organizasyonlar yok. Avrupa'ya sıçrama gerçekleştirebilecek yetenekler var, fiziksel ve teknik açıdan yetenekliler ancak henüz o seviyede değiller.

1
"FUTBOL KÜLTÜRÜ OLUŞTURACAĞIZ"
Buraya boş bir sayfa açarak geldim, hepsini kendim yazacağım. Sıfırdan başlıyorum. Yapacak çok iş var, uygulanacak çok düşünce var. Kulüpte futbol kültürünü birlikte oluşturacağız.