Sporx Extra Arama Logo

Futbolcular "Kovid-19"a karşı kenetlendi!

Ünlü sporcular koronavirüsün sebep olduğu olumsuzluklar nedeniyle yardıma muhtaç ailelere erzak yardımı yapmak için sosyal medyada sosyal sorumluluk hareketi başlattı.
34
RADAMEL FALCAO

Radamel Falcao, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sağlık çalışanlarının koruyucu ekipman ihtiyaçlarını desteklemek için bir bağışta bulundu

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine ciddi bir meblağ bağışta bulunan Kolombiyalı yıldıza doktor Oğuzhan Ekizoğlu’ndan da teşekkür geldi; "Sağlık çalışanları olarak bağışınızı ve fedakarlığınızı takdir ediyoruz. Desteğiniz, covid-19 vakaları dahil tüm hastalarımızın hayatını kurtararak misyonumuzu ilerletmeye yardımcı olacak."

33
JUNIOR CAIÇARA

Medipol Başakşehir'in Brezilyalı futbolcusu Junior Caiçara, 1000 ailenin gıda ihtiyacını karşılayacağını açıkladı.  Caiçara, eski takım arkadaşı Göztepeli Marcio Mossoro'nun yardım davetini kabul ettiğini açıklayarak, sosyal medya hesaplarında, "Dayanışma teklifini kabul ediyorum Mossoro kardeşim. Ben ve ailem de bu zamana kadar Türk halkı tarafından çok iyi bir şekilde ağırlandık. Şimdi sıra bana geldi. Bunun karşılığında ben de 1000 ailenin erzak ihtiyacını karşılamaya hazırım." paylaşımını yaptı. 

32
MUSLERA'DAN EKİPMAN DESTEĞİ

Galatasaray'ın tecrübeli file bekçisi Fernando Muslera, eşiyle birlikte koronavirüs ile mücadele yolunda önemli bir destekte bulundu. Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde Başhekim Yardımcısı Doktor Hakan Tutar, Muslera ve eşinin ekipman desteğinde bulunduğunu söyledi.

31
F.BAHÇE'DEN 33 BİN GIDA KOLİSİ

Fenerbahçe Spor Kulübü,İstanbul Valiliği tarafından başlatılan "Vefa kampanyasına" 33bin gıda kolisi yaparak katılacağını açıkladı.Yapılan açıklamada, "Futbol takımımız "çorbada bizim de tuzumuz olsun" ruhu ile insiyatif kullanarak aralarında topladıkları 5 milyon TL ile bu değerli kampanyaya 33 bin gıda kolisi desteği yaparak katılıyor"

30
EDIN VISCA
"Her zaman ikinci vatanım olarak gördüğüm ve 10 yıldır yaşamaktan büyük mutluluk duyduğum Türkiye'de ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmek boynumun borcudur. Bu zor günlerin üstesinden birlikte gelmek için 1000 ailenin erzak ihtiyacını karşılıyorum"
29
EMRE AKBABA
Galatasaray'dan Emre Akbaba, yardıma muhtaç 1000 aileye erzak yardımı yapacak
28
YUSUF YAZICI
Milli yıldızımız Yusuf Yazıcı, Trabzon'da 65 yaş üstü vatandaşları ziyaret ederek erzak yardımında bulundu
27
ARDA, BURAK, EMRE ÇOLAK

Emre Çolak, Arda Turan ve Burak Yılmaz, koronavirüs salgınından etkilenerek maddi zorluk çeken ailelerin (sayı belirsiz) kira giderini (süreli) karşılayacak.

26
SİNAN BOLAT
Milli oyuncumuz Sinan Bolat, “Dayanışma günleri” kapsamında 200 ailenin 2 aylık gıda ihtiyacını karşılayacak.
25
YALÇIN KOŞUKAVAK
“Dayanışma günleri” kapsamında, Altay Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak 50 ailenin, Boluspor'dan Arif Morkaya ise 70 ailenin 2 aylık gıda paketi ihtiyacını karşılayacak
24
GÖKHAN GÖNÜL
Beşiktaş'ın tecrübeli ismi Gökhan Gönül, “Dayanışma günleri” kapsamında 500 ailenin 2 aylık gıda paketi ihtiyacını karşılayacak.
23
ENES ÜNAL'DAN 250 AİLEYE YARDIM
Real Valladolidli Milli futbolcumuz Enes Ünal'dan 250 aileye 2 aylık destek sözü geldi.
22
EMRE KILINÇ VE FATİH AKSOY
Sivassporlu Emre Kılınç 70, Fatih Aksoy 35 ailenin 2 aylık gıda ihtiyacını karşılayacaklarını duyurdu.
21
CANER ERKİN - MEHMET TOPAL
Beşiktaşlı Caner Erkin maddi zorluk çeken 1000 ailenin, Mehmet Topal ise 200 ailenin 2 aylık erzak ihtiyacını karşılayacak
20
MERİH DEMİRAL'DAN 2000 AİLEYE ERZAK

Juventuslu Merih Demiral erzak yardımında 2000 aileye destek olacağını açıklayacak şu ifadeleri kullandı: "Covid-19’a rağmen evinden çıkmak zorunda olan insanlarımızdan KIZILAY'ın belirleyeceği 2000 aileye evlerinde daha çok kalabilmeleri için gerekli erzak yardımını yapacağımı da belirtmek isterim..."

19
ZEKİ ÇELİK'TEN 200 AİLEYE YARDIM
Hep beraber mücadele ederek bu zorluğun da üzerinden gelip, tekrar güzel günlere kavuşacağız. Umut Meraş'ın davetini kabul ediyor ben de 200 ailenin gıda ihtiyacını karşılıyorum.
18
KEREM TUNÇERİ'DEN DESTEK
A Milli Basketbol Takımı Menajeri Kerem Tunçeri 50 ailenin 2 aylık gıda yardımını karşılayacağını açıkladı.
17
100 AİLEYE ERZAK PAYLAŞIMI

Fenerbahçeli Altay Bayındır, ihtiyaç sahibi 1000 ailenin erzak ihtiyacını karşılayacağını bu sözlerle açıkladı ve pası Umut Nayir ve İlhan Parlak'a attı.

"Hep beraber savaşarak aşacağımız bu dönemde #evdekaltürkiye ! Bu zorlu süreçte ben de üstüme düşeni yapmak istiyorum ve 1000 kişinin erzak ihtiyacını karşılıyorum.""

16
RİZESPORLU ATAKAN AKKAYNAK
Çaykur Rizesporlu Atakan Akkaynak da destek sözü veren isimlerden biri oldu. 21 yaşındaki futbolcu 20 aileye 2 aylık desteğini açıkladı.
15
250 AİLENİN GIDA İHTİYACI
Cenk Tosun, "dayanışma günleri" kapsamında 250 ailenin 2 aylık gıda paketi ihtiyacını karşılayacak.
14
"BELKİ BU ÜLKEDE DOĞMADIM AMA.."
Milli atlet Yasmani Copello Escobar "Belki bu ülkede doğmadım ama bu ülke benim ülkem" diyerek 70 aileye 2 aylık gıda yardımı yapacağını söyledi.