Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de 45 günde hava değişti

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu ile başlayan yapılanmada 2020-21 sezonunun takımı kısa sürede belirlendi. 45 günlük sürede Erol Bulut ve 12 transfer gelirken, çalışmalar bitmedi. İşte detaylar...
10
FENERBAHÇE'DE HAVA DEĞİŞTİ

Fenerbahçe, 2020-21 sezonunu farklı bir havada yaşıyor. Son 2 sezonda önce 6.’lık ardından 7.’lik nedeniyle kulüpte oluşan hayal kırıklığı bir anda yerini pozitif bir görüntüye bıraktı.

9
EMRE BELÖZOĞLU İLE FARKLI DÖNEM

22 yıllık futbol kariyerini bitererek sarı-lacivertli kulüpte kurulan yeni futbol yapılanmasına katılan Emre Belözoğlu ile farklı bir dönem başladı.

8
45 GÜNDE ÖNEMLİ İŞLER

Başkan Ali Koç’un desteklediği, Selahattin Baki ve Kemal Danabaş’ın da yer aldığı sistemde kısa sürede önemli işler yapıldı. Sadece 45 günde son yılın sorunları tek tek ortadan kaldırıldı. 4 Ağustos’ta teknik direktör olarak Erol Bulut resmen açıklandı.

7
6 AĞUSTOS'TA GÖVDE GÖSTERİSİ

6 Ağustos’ta da transferler adeta gövde gösteriyle duyuruldu. Sarı-lacivertlilerin bizzat zirve rakiplerinden yıldızlar bir bir transfer edildi. Trabzonspor’dan Jose Sosa ve Novak, Beşiktaş’tan Caner Erkin ve Gökhan Gönül, Sivasspor’dan da Mert Hakan Yandaş bedelsiz olarak imza attı.

6
FENERBAHÇE HIZ KESMEDİ

Hız kesmeyen sarı-lacivertliler, Enner Valencia, Mame Thiam, Sinan Gümüş gibi tecrübeli isimler de bonservis bedeli ödenmeden katıldı. Sadece Lemos ve Tisserand’a 4 milyon euro ödendi.

5
TARİHE GEÇEN SATIŞ

İsmail Yüksek ve Barış Sungur gibi genç yetenekler de kadroya dahil edildi. Bir diğer önemli çalışma takımdan gönderilerde oldu. Türk futbol tarihine geçen bir satışla Vedat Muriç, Lazio’ya 20 milyon euroya gitti.

4
10 İSİMLE YOLLAR AYRILDI

Jailson da Çin’den Dalian FC’ye 4.5 milyon euroya satıldı. Miha Zajc, Genoa’ya kiralanırken, Tolgay, Mevlüt Erdinç, Alper, Falette, Mehmet Ekici, Hasan Ali gibi isimlerle yollar ayrıldı.

3
F.BAHÇE DİKKATLİ HAREKET ETTİ

Sarı-lacivertliler hem harcama limitleri hem de UEFA Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde dikkatli hareket etti.

2
24.4 MİLYON EURO'LUK SATIŞ

Şu ana kadar Vedat Muriç (Lazio) ve Jailson (Dalian FC) gibi iki yıldızını toplamda 24.5 milyon euro satan Fenerbahçe, bonservis ödeme konusunda başarılı adımlar attı.

1
20.5 MİLYON EURO KAR

Sadece Lemos ve Tisserand’a 4 milyon euro ödendi. 20.5 milyon euroya (183.5 milyon lira) yakın bir kâr elde edildi. Sarı-lacivertliler kalan transfer çalışmalarında benzer yolu izleyecek. (Milliyet/Celal Umut Eren)