Sporx Extra Arama Logo

Fatih Altaylı'dan gündem değerlendirmesi!
37
ALTAYLI'DAN DEĞERLENDİRME

Fatih Altaylı, Bloomberg HT'de yayınlanan Spor Saati programında spor gündemine dair açıklamalar yaptı.

36
HERKES ÇUVALLADI
Burada çuvalladık ama sadece biz değil herkes çuvalladı. Fenerbahçe'nin bu kadar kötü oynayacağını, Aykut Kocaman'ın bu kadar kötü bir teknik direktörlük sergileyeceğini hiç düşünmemiştim.
35
DAHA ŞANSLI GÖRMÜŞTÜK

Beşiktaş bu ligin yaşlı takımlarından biri. Ne olursa olsun Münih'ten bir miktar yorgunlukla döneceğini, Fenerbahçe'nin sıkı savunma uygulayacağını ki biliyorsun Fenerbahçe'nin tam saha savunması vardır, onun Beşiktaş'a kök söktüreceğini, Talisca ve Oğuzhan'ın yokluğunda gol yollarında zorlanacağını, Negredo'nun pek işe yaramadığını, Vagner Love'ın daha uyum sağlayamadığını göz önüne alarak Fenerbahçe'yi daha şanslı görmüştük.

34
3-0'A GETİREBİLİRDİ
Nitekim maç da öyle başladı, Fenerbahçe ilk yarıda maçı 3-0'a getirebilirdi. Her ne kadar ilk gol bariz bir ofsayt olsa da hakemler tarafından verilince arkasından Fernandao ve Şener Özbayraklı'nın çok güzel bir aşırtma vuruş yaparak 1,50 boyundaki Medel'in nasıl olduysa gökyüzüne kadar zıplayarak çıkardığı toplar gol olsa maç 3-0 olacaktı.
33
SÜRÜKLEDİ TAKIMI
Beşiktaş ilk yarıda orta sahayı bile geçemez görüntüdeydi. Sık sık eleştirdiğim, 'Arı ama bal yapmıyor' dediğim Quaresma çıktı bal yaptı ve sürükledi takımı. Beşiktaş'ın en sıkıntıda olduğu dakikalarda orta alanın az ilerisinde aldığı toplarla ceza sahasına kadar giren, inanılmaz o trivela denilen vuruşla kaleciyi avlayan..
32
HAGI'DE GÖRÜRDÜM
Trivelayı vurdu kaleci kornere çeldi, kullanmak için bir deparı var... O sırada kamera yakınlaştı, suratındaki ifade 'Bu maçı kaybetmeyeceğim' ifadesiydi. Bu ifadeyi daha önce Hagi'de görürdüm. Hagi Galatasaray'ı nasıl ipten aldıysa Quaresma da Beşiktaş'ı ipten aldı, Fenerbahçe'yi astı
31
KEPAZELİK ORTAYA ÇIKTI
Beşiktaş ikinci yarıda hele bir de golü erken bulunca Fenerbahçe açısından tam bir kepazelik ortaya çıktı. Kepazeliği şu açıdan söylüyorum, bir teknik direktör bu kadar mı basiretsiz olur? Bu kadar mı beceriksiz olur, aciz duruma düşer?
30
VAHİM BİR DURUM VAR
Sakın kimse yanlış anlamasın ben Aykut Kocaman'ı 'Asalım' diyenlerden değilim. Niye? Sonuçta Beşiktaş'la puan puanalar. İkisinin şampiyonluk şansı eşit derecede devam ediyor ama Aykut Kocaman'ın teknik direktörlüğü açısından vahim bir durum var. O durum da bir tek önlem alamaması...
29
ORTALIĞI BOŞ BIRAKTIN

Takım geriye yaslandıkça yaslandı, ellerinden gelse kaleyi tribüne taşıyarak savunma yapacaklardı! Senin en önemli özelliğin orta alanın önünde yaptığın preS. Neden yapamadın onu? Usta adamlar var karşında, Babel var, Quaresma var... İnce işler yapmaya müsait rakipler var. Sen o ince iş yapmaya müsait adamlara ortalığı boş bıraktın.

28
HAKEME DUA ETSİNLER
Dua etsinler hakemlere, penaltı verilmedi olmayan bir gol verildi. Hakem olmasa durum daha bir garip hale gelebilirdi, 4'lük 5'lik olması içten bile değildi. Aykut Kocaman'ı zaman zaman kamera gösterildiğinde Aykut Kocaman'ın kenardaki ifadesi 'Ben basın toplantısında hangi büyük lafları edersem bu işin içinden sıyrılırım'dı.
27
NORMAL BİR TEKNİK DİREKTÖR...
O sahada ne yapardım da bu durumdan kurtulurum değil de basın toplantısında neler derim de yenileceğim bu maçın sorumluluğundan kurtulabilirim düşüncesi içerisindeydi. Çünkü normal bir teknik direktör çok daha rahat yapardı
26
MAĞDUR OLAN BEŞİKTAŞ
Güzel konuştu. 'Eşit yarışma koşulları sağlanmalı' dedi, ne demek istedi anlamadım. Bu maçla ilgili bir şikayeti olacağını sanmıyorum, şikayet edecek biri varsa o da Beşiktaş'tı. Ofsayttan bir gol yemiş, çok açık bir penaltısı verilmedi. Mağdur olan Beşiktaş...
25
GELECEĞİ KASTETTİ

Bu maçı değil geleceği kastetti. Aykut Kocaman'ın son haftalarda isyanları hep rakiplerin 10 kişi kalmaması üzerine. Eşit yarışma koşulları şu olabilir Aykut Kocaman açısından: 'Kardeşim rakipler 10 kişi kalsın biz de rahat rahat oynayalım.' demek istiyor herhalde, başka bir şey gelmiyor!

24
KOCAMAN'DAN BEKLEDİĞİM...
Ne için Quaresma'ya özel bir önlem almadığını, Beşiktaş'ın oyun içerisinde oyuncuların en az 4-5 kez pozisyon değiştirerek denediği varyasyonların hiçbirine cevap veremediğini, ne için bir yaratıcılık sergileyemediğini, soruların kitabın ezberlediği tarafından gelmediğinde inek talebe gibi bellediğini anlatıp kompozisyon yazma tarafında başarısız olduğunu anlatmasını beklerdim ondan
23
DEĞİŞİKLİK YAPAMIYOR
Aykut Kocaman bir şablon belirlemiş, takıma da ezberletmiş, bu şablonu oynattığı her yerde başarılı oynatamadığı yerde başarısız, yani şablonu oturursa şahane resim çiziyor ama oturmazsa değişiklik yapamıyor
22
ROBERTO CARLOS MU?
Sakatlanan İsmail, Roberto Carlos mu? Sakatlanan İsmail bir dünya starıdır, o zaman dersin ama... İki yeri birden bozacağına bir yeri boz. Şener sol bekte oynayamaz mı? Daha önce oynamadı mı? Linnes'in bir sağda bir solda oynadığını görmüyor muyuz?
21
NEDEN ALMIYORSUN?
Oyun kitlenmiş niye Valbuena'yı neden almıyorsun? Bir tek hareket yapamıyorsun... Top çıkaramıyorsun! Niye almıyorsun kardeşim? Söyleyeyim, Aykut Kocaman yıldızlara karşı kardeşim. 'Benim lafımı dinlemeyen futbolcuyu istemem' diyor, takım ölümüne de gitse çare bulacak insanın kendisi olduğunu düşünüyor.
20
ÇARE ÜRETMESİNİ İSTEMİYOR
Sahadaki adamın bulacağını düşünmüyor. Çünkü sahaya Valbuena, Quaresma, Hagi gibi birini koyduğunda zaman zaman teknik direktörün çuvallaması veyahutta oyuna müdahale etmemesi gibi durumunda bu gibi oyuncular kendi kendilerine bir çözüm üretebiliyorlar. Her zaman değil ama üretmeye çalışıyorlar. Aykut Kocaman kendisinden başka bir çare olmasını istemiyor. 'Çare benim, ben bulamıyorsam çare yoktur' diye düşünüyor bu yüzden almıyor.