Sporx Extra Arama Logo

Ahmet Nur Çebi: "Fenerbahçe için şampiyon algısını yıkacağız"
7
ÇEBİ'DEN FENERBAHÇE SÖZLERİ
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe derbisi öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve sarı-lacivertli takımın yaptığı transferler nedeniyle şampiyon ilan edilmesine tepki gösterdi. İşte Çebi'nin dikkat çeken sözleri...
6
"SAHA DIŞINDA DOSTUZ"
Kovid en çok teknik direktör ve hocayı zorlayan bir konu. Zaman zaman yaptığınız tüm hazırlıkların bir test sonucu ile tepetaklak olduğunu görüyorsunuz. Ben Ümraniye'ye zaten gidiyorum, derbi olduğu için gidiş geliş değil sadece. Derbiler önemli, bunların keyifli tarafı fazla. Fenerbahçe bizim ezeli rakibimiz, evet, rekabet artık sahalarda, dışarıda dost olacağız. Başkanlarla her görüşmemizde de bunu vurguluyoruz. Sahada rekabetimizi en iyi seviyede yapacağız.
5
"UMARIM HAKEM KONUŞULMAZ"
Bu tür derbilerde hakem konuları çok tartışılır. Bu maçla ilgili yine hakem tartışması var. Genç bir hakem geliyor, hata yapmamasını diliyorum. Maç bittikten sonra maçın teknik olarak tartışılmasını ve hakemin hatasız yönetmesini diliyorum. Genç hakemleri destekleyen bir başkanım, kaybetmemek lazım. Gelecek hakem arkadaşın, adı Fenerbahçeli futbolcu olarak adlandırılıyor, Fenerbahçeli şirketlerde çalıştığı söyleniyor, bunların benim için önemi yok. Umuyorum ki hatalarının konuşulmadığı bir maç olur.
4
"ŞAMPİYON ALGISINI YIKACAĞIZ"
Fenerbahçe, sezon başından beri transferlerden dolayı ligin şampiyonu ilan edildi. Bunun böyle olmayacağını, inşallah Beşiktaş'ın da yarışın içinde olduğunu göstermek istiyoruz, asıl hedefimiz bu. Yapılan transferler, fiyatlarıyla, adetleriyle bir takımın şampiyon yapılmasını gerektirmiyor. Böyle bir algıyı doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum. Şampiyonluk, matematiksel olarak kazanıldığında ilan edilebilir. Neden böyle bir algı yapıyorlar bilemiyorum ama bu algıyı yıkacağız. Beşiktaş iyi transfer yapamadı, bu yarışın içinde olmayacak algısını yıkmak en büyük arzumuz.
3
"YETERLİ MOTİVASYON VAR"
Beşiktaş iyi bir takım, hocasıyla, futbolcusuyla birlik beraberlik içindeyiz. Ödemeler motivasyon olur mu, bu sezon hiçbir şey yapamayacağı iddia edilen bir takım olarak gösterilmesi, Beşiktaş için yeterli motivasyondur. Futbolcular bunları okuyor, futbolcular zekidir. Ne anlatılmak istendiğini görüp üzerlerine düşen vazifeyi yerine getireceklerdir.
2
GÖKHAN GÖNÜL VE CANER ERKİN
Maçı kazanmak önemli. Gökhan ve Caner ile geçmişte Fenerbahçe'ye kazandık, geçmişte yapmış olmalarının tekrar yapma ihtimali var mı yok mu bunu göreceğiz.
1
"PRİM VERMEYECEĞİZ"
Fenerbahçe derbisinde prim belirlemedik. Prim verdiğimize dair iddialar doğru değildir.