Sporx Extra Arama Logo

Abdullah Avcı'dan Galatasaray Alanyaspor maçı yorumları
10
DÜŞÜŞ VE ÇIKIŞ
Abdullah Avcı beIN Sports yayınında Galatasaray ile Alanyaspor'un karşı karşıya geldiği maçın detaylarını değerlendirdi. Avcı Galatasaray'ın düşüşündeki sebepleri ve Alanyaspor'un liderliğe yükselen çalışmasını analiz etti.
9
"ÇAĞDAŞ HOCA TÜM SENARYOLARA ÇALIŞMIŞ"
"Çağdaş hoca her türlü senaryoya hazırlanmış. Rakibin saha dizilişine göre nasıl baskı yapacak, santim santim planlamış. Bazen her şeyi doğru yapıp kazanamayabilirsin ama sürekli yaparsan, uzun vadede geri dönüşü olacaktır."
8
"YAPILMAMASI GEREKEN DAĞINIKLIK"
"Oyunun son 15 dakikalık bölümünde A. Alanyaspor'un üstünlüğünü hissettik. Sonuçta yine bir duran top devamından gol geldi. Alan savunması yapan bir takımın, duran topun devamında yapmaması gereken bir dağınıklık."
7
"DUYGUSALLIK OLMAMALI AKIL DEVREYE GİRMELİ"
"Çalıştırdığım takımlarda son 6 senedir duran toplarda alan savunması yaptık. Galatasaray'ın yediği ikinci golde Fatih bence yanlış çıkış yaptı. Marcao alan savunmasını bırakıp şutu çekene doğru hamle yapıyor. Eğer hareket etmeseydi alanında kalsaydı, duygularını karıştırmasaydı belki de Galatasaray o golü yemeyecekti. Topa uzaksın ve kazanma ihtimalin yok. Duygusallık olmamalı burada akıl devreye girmeli. Bunu ben de yaşadım."
6
"TRİBÜNDE TARAFTAR OLSAYDI..."
"Normalde Galatasaray'ın stadında ne olurdu, 40-50 bin seyirci, belki o düşük tempoda 11-10'u hissettirmezdi. Oyuncu grubunu itebilirdi, tepki verebilirdi. Beşiktaş'ı çalıştırdım, Galatasaray'a rakipken, Vodafone Park'ta da yaşadım. Seyirci sizi itebiliyor. Bazen kontrollü bazen başka türlü taraftar bir ivme kazandırabiliyor."
5
"G.SARAY'IN ATLET OYUNCUSU YOK"
"Galatasaray atlet oyunculardan kurulu değil. Arda'nın oyun aklı fazla ama atlet değil, Feghouli de. Galatasaray'ı ilk maçlarda öne çıkaran ön oyuncularıyla derinlik verip, bekleri daha fazla kullanmasıydı. Maçın başında skoru alırdı"
4
"KENAR OYUNCULARI TOPLA OYNAYAN İSİMLER"
"Galatasaray'ın kenar oyuncuları topla oynama yeteneği olan oyuncular, atletik özellikleri yok. Diagne de aynı şekilde, Feghouli de öyle."
3
"G.SARAY SKORU ERKEN ALAMAYINCA..."
"Kasımpaşa maçıyla başlayan Galatasaray'ın skoru alamaması nedeniyle kalesinde pozisyon vermeye başladı. Bu da saha içinde karışıklıklara neden oluyor. Burada duyguların devreye girdiği durumlar oluyor saha içinde"
2
"G.SARAY OYUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ ALAMADI"
"Oyun aklı olarak Arda belki sakattı yorgundu bilemiyorum, Belhanda belki ama 11-10 olunca da oyun üstünlüğünü eline alamadı Galatasaray. Kırmızı kart olmadan önce de Alanyaspor'un kontrolündeydi oyun"
1
TOPA SAHİP OLMADA KALECİNİN ÖNEMİ
"Topa sahip olmak neden önemli, rakipte hücumda da savunmada da nasıl 1 fazla olabilirsin, kaleciyle. Sana 6'lı ile karşılar veya baskı yapar. Galatasaray'da kaleci Fatih top kendisine geldiği zaman topu bir kaç kez karanlığa vurdu. Alanyaspor kalecisi son ana kadar bekledi. Bir kaç farklı opsiyonu olmasına rağmen topu orta saha oyuncusuna iletmek için son ana kadar ayağında topu bekledi ve oyunun içinde kaldı."